Taśmy PAKOWe Rzeszów

Taśma z nadrukiem

Własny nadruk na taśmie pakowej to dobra reklama. Można też mieć nadruk ostrzegający o tym, że to, co się tam znajduje należy traktować ostrożnie. Oczywiście, jeśli wykupimy taką opcję to będzie na czytaj więcej »

fotobudka Bielsko Biała

Wesele z atrakcjami

Stworzenie wyjątkowego klimatu podczas wesela wymaga sporego wysiłku. Trzeba znać się na tym, co jest teraz modne, ale też nie można stosować takich rozwiązań, jakie są znane wszystkim. Nie można wybi czytaj więcej »

wycena DZIEł sztukI

Wycenianie dzieła sztuki

Wydaje mi się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego skąd bierze się cena dzieła sztuki. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Tak jak teraz być po prostu nie może. Nie mówię, że przyda się absolut czytaj więcej »

Noclegi lądek zdrój

Odpowiednio przygotowane noclegi

Wiele osób dzisiaj musi koniecznie zdecydować się na wyjazd na wczasy, aby móc odpocząć i się zrelaksować. Jak się okazuje taki odpoczynek każdemu dobrze zrobi. Jednak warto o wiele wcześniej zapozna czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Łódzkie garaże blaszane

Nie ma co ukrywać, że garaże są coraz bardziej popularne. Zależy nam na tym, aby auta nie stały na powietrzu. Wiadomo jak to jest, może zdarzyć się dosłownie wszystko (i nie mam na myśli tylko i wyłą czytaj więcej »

wycena środków trwałych

Zwiększanie wartości środków trwałych

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, iż posiadasz pewne środki trwałe. A przecież korzystasz z takich elementów na co dzień, a prowadząc własny biznes czy jakąkolwiek działalność, masz ich na czytaj więcej »

kANCELARIA adwokacka Szczecin

O pracy adwokata

Chciałbym, żebyśmy się pochylili nad pracą, która jest wykonywana przez adwokata. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą sprawą. Zawód adwokata jest takim zawodem, w którym klienci będą czytaj więcej »

śniadanie dlA UCZNIa

Śniadanie jest bardzo ważne dla ucznia

Jeżeli do tej pory wydawało Wam się, że śniadanie nie jest bardzo ważne dla ucznia, byliście w błędzie. Śniadanie dla ucznia jest bardzo ważne. Im szybciej się to zrozumie, tym lepiej dla ucznia. Nie czytaj więcej »

Usługi ELEKTRYCZNe Kraków

Elektryka na terenie Krakowa

Zgodnie z tytułem tekstu, tematem będzie elektryka na terenie Krakowa. Nie da się ukryć, że elektryka sprawia ludziom naprawdę duży problem. Nie ma większego znaczenia, gdzie ludzie mieszkają. Wszędz czytaj więcej »

ODWODNIENIe liniowE

Atrakcyjne oferty producentów i atrakcyjne ceny

Jeśli tylko masz na podwórku wodę i nie wiesz co zrobi? Skorzystaj z pomocy stron internetowych, na których to na pewno znajdziesz już wiele rozwiązań różnych producentów. Na pewno jednym z nich jest czytaj więcej »

 

Jak zostać notariuszem?

notariusz kraków

Droga ta nie jest prosta, przekonało się o tym już wiele młodych osób. Postaram się to przedstawić na przykładzie. Po pierwsze, aby w ogóle myśleć o karierze notariusza to trzeba ukończyć studia prawnicze. Co do zasady są to studia jednolite magisterskie, ale są już przykłady prywatnych uczelni, na których prawo można skończyć w 3 lata (także w ramach studiów jednolitych magisterskich, gdyż są pozbawione przerwy międzysemestralnej, a same egzaminy są po prostu prostsze). Mym zdaniem, jest to duża różnica,a dyplomy wyglądają bardzo podobnie. Podobnie jest także, gdy idzie o dyplomy pomiędzy studentami dziennymi oraz zaocznymi. Pomimo, że studenci zaoczni mają nieco niższy poziom to dyplomy wyglądają tak samo. Na całe szczęście wszelkiego rodzaju braki wiedzy wychodzą podczas egzaminów wstępnych na aplikację. Bo, aby kontynuować karierę jako notariusz kraków to trzeba w tym wypadku ukończyć aplikację notarialną. Jest to egzamin, który układa Ministerstwo Sprawiedliwości i przystąpić do niego może każdy absolwent studiów prawniczych. Jest to test a, b, c, d który składa się z 150 pytań, z zakresu określonego przez Ministra Sprawiedliwości. Warto wspomnieć, iż aby zaliczyć ten test, to trzeba mieć 100/150 poprawnych odpowiedzi, a następnie przystępujemy do aplikacja.

Co podczas aplikacji?

Aplikacja trwa 3 lata, w tym czasie będziemy musieli znaleźć patrona, co wcale nie jest prostym zadaniem. Jeśli nie mamy nikogo znajomego, kto byłby notariuszem, albo znał notariusz kraków to możemy mieć w tym wypadku poważne problemy.

dobry notariusz kraków

Problemy z znalezieniem patrona na aplikacji są bezpośrednio związane z mentalnością tego zawodu, który jest po prostu zamknięty na ludzi z zewnątrz. Po części bierze się to z tego, iż wielu notariuszy po prostu pracuje samemu, wobec czego współpraca z innymi ludźmi już im nie wychodzi. Ważniejszą przyczyną jednak jest to, iż po prostu bronią swojej pozycji, przed zalaniem rynku pracy przez młode osoby. Nikt inny, jak notariusze nie broni swojego stanu majątkowego. Zatem, jeśli już znajdziemy patrona u notariusz kraków, to następnie przez 3 lata będziemy u niego pracowac oraz odbywać aplikację.